Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się do newslettera jednoznacznie wyrażasz zgodę na Politykę prywatności

Najnowsze komentarze

Rozmowa LIVE z Olą Taistrą

Zapraszam na cykl rozmów LIVE z inspirującymi kobietami gór oczywiście o górach ze stricte kobiecego punktu widzenia. 

Rozmowy LIVE odbywają się we wtorkowe wieczory na Facebooku, serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nich i bieżącego zadawania pytań. A tych z Was, którzy nie przepadają za Social Mediami zapraszam do nadrobienia każdego z wywiadów na You Tubie.

Poniżej umieszczam bezpośredni link do rozmowy z Aleksandra Taistrą – kobietą, która udowodnia, że sport ekstremalny nie tylko jest domeną mężczyzn.

Aleksandra jest jedną z najintensywniej wspinających się kobiet w Polsce, znajduje się również w czołówce najlepiej wspinających się kobiet świata:
• Pasjonatka, która podporządkowuje całe swoje życie pod wspinanie
• Miłośniczka wspinaczki sportowej
• Jako pierwsza Polka i czwarta kobieta na świecie pokonała drogę wspinaczkową o trudności VI.7 w skali Kurtyki (czyli 8c w skali francuskiej)
• W 2012 r. poprowadziła drogę Cosi fan tutte w Rodellar o wycenie 8c+.
• Jako pierwsza kobieta przeszła indywidualnie w ciągu jednego dnia wymagającą tatrzańską drogę – Metallikę
• Trzykrotnie była finalistką Nagrody Środowisk Wspinaczkowych „Jedynka”:

 • W 2004 r. (2. miejsce) za Pochylec, Power Play, VI.7, pierwsze kobiece VI.7, prawdziwy wyczyn wymagający wielkiej determinacji, pracy i talentu
 • W 2005 r. za przejścia skalne, wiele bardzo trudnych dróg w stopniu do 8b i VI.7 (Nie dla psa kiełbasa, Nieznośna lekkość bytu)
 • W 2007 r. za dwie drogi 8c w jednym sezonie: Die Hard 8c, Geminis 8c

Zapraszam na rozmowę z niezwykle zawziętą, zdeterminowaną i ambitną kobietą, która we wspinaczce musiała walczyć nie tylko z pokonywaniem własnych barier, ale również z maczyzmem.

Rozmawiamy między innymi o tym jak to jest pokonać barierę w polskim kobiecym wspinaniu oraz jaka jest różnica we wspinaniu się w Polska i poza granicami naszego kraju.

https://youtu.be/Lwwgw2rpKmU 

Jeśli spodobał Ci się mój film, to proszę zostaw na You Tubie łapkę w GÓRĘ i komentarz
Zachęcam też do subskrybowania kanału Kobieta Górom, aby być na beiżąco.

Lubisz mój blog, podobają Ci się moje LIVE’y?
Możesz zarówno blog, jak i kanał na You Tubie objąć patronatem, więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://patronite.pl/kobietagorom

2 komentarze

 • Lidia Katona

  2021-05-30 at 15:54

  Miałam przyjemność obejrzeć i wysłuchać ten live i wszystkie pozostałe. Fascynujące rozmówczynie, ciekawe pytania ze strony prowadzącej, a przede wszystkim każdy live to interesująca historia. Polecam. Warto poświęcić godzinę w każdy wtorek.

  Odpowiedz
 • Lidia Katona

  2021-05-30 at 20:37

  Wszystkie obejrzane dotąd liv’y były niezwykle ciekawe. Fascynujące rozmówczynie i kompetentna prowadząca. Wtorkowe spotkania online pokazują nam jak dzielne, ambitne i pełne energii są kobiety gór. Łączą wiele obowiązków i są perfekcyjnie zorganizowane. Przekazują nam ciekawe informacje i dzieła się swoimi doświadczeniami. Polecam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz