Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się do newslettera jednoznacznie wyrażasz zgodę na Politykę prywatności

Najnowsze komentarze

Rozmowa LIVE z Olą i Natalią Kałuckimi

Zapraszam na cykl rozmów LIVE z inspirującymi kobietami gór oczywiście o górach ze stricte kobiecego punktu widzenia. 

Rozmowy LIVE odbywają się we wtorkowe wieczory na Facebooku, serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nich i bieżącego zadawania pytań. A tych z Was, którzy nie przepadają za Social Mediami zapraszam do nadrobienia każdego z wywiadów na You Tubie.

Poniżej umieszczam bezpośredni link do rozmowy z Olą i Natalią Kałuckimi, wspinaczkami sportowymi, specjalizującymi się we wspinaczce na szybkość oraz w łącznej:

  • Siostry Kałuckie to jedne z nielicznych zawodniczek w Polsce, które uprawiają wszystkie trzy konkurencje wspinaczkowe – speed (wyścigi na czas), prowadzenie (wspinanie z liną) i buldering (pokonywanie problemów wspinaczkowych bez asekuracji).
  • Natalia w 2018 roku w Moskwie zdobyła tytuł mistrzyni świata podczas Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce sportowej. W rozgrywanych w Moskwie (2021), Mistrzostwach Świata we wspinaczce sportowej zdobyła złoty medal w konkurencji na czas. Na The World Games 2022 w Birmingham wywalczyła srebrny medal (historyczny, pierwszy medal dla polskiego zawodnika we wspinaczce sportowej na tej rangi imprezie). W sumie na swoim koncie ma 7 medali (1 x złoto, 3 x srebro, 2 brąz).
  • Aleksandra W 2016 roku zwyciężyła w Pucharze Europy Juniorów w Imst. W 2017 roku w Innsbrucku zdobyła tytuł mistrzyni świata podczas Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce sportowej. W 2019 w Tuluzie brała udział w kwalifikacjach do IO 2020 w Tokio we wspinaczce łącznej, gdzie zajęła 17 miejsce, ostatnią zawodniczką z awansem była 9. W sumie na swoim koncie ma 9 medali (2 x złoto, 3 x srebro, 4 x brąz).
  • Bliźniaczki rzekomo podobne są wyłącznie z wyglądu, bo charakterologicznie jedna to ogień, a druga woda.

 

https://youtu.be/y6944qa6ky8 


Jeśli spodobał Ci się mój film, to proszę zostaw na YouTubie łapkę w GÓRĘ i komentarz

Zachęcam też do subskrybowania kanału Kobieta Górom, aby być na beiżąco.

Lubisz mój blog, podobają Ci się moje LIVE’y?
Możesz zarówno blog, jak i kanał na You Tubie objąć patronatem, więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://patronite.pl/kobietagorom

Dodaj komentarz