Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się do newslettera jednoznacznie wyrażasz zgodę na Politykę prywatności

Najnowsze komentarze

Rozmowa LIVE z Gosią Jurewicz

Zapraszam na cykl rozmów LIVE z inspirującymi kobietami gór i wspinaczkami oczywiście o górach i wspinaniu ze stricte kobiecego punktu widzenia. 

Rozmowy LIVE odbywają się we wtorkowe wieczory na Facebooku, serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nich i bieżącego zadawania pytań. A tych z Was, którzy nie przepadają za Social Mediami zapraszam do nadrobienia każdego z wywiadów na You Tubie.

Poniżej umieszczam bezpośredni link do rozmowy z Małgosią Jurewicz, kobietą specjalizującą się w pokonywaniu trudnych, technicznych dróg w stylu alpejskim i wielkościanowym:

  • Taterniczka, alpinistka, członkini KW Trójmiasto.
  • Znana jest z wielu znaczących przejść, letnich i zimowych.
  • Głównie wspina się w zespole ze swoim partnerem Józkiem Soszyńskim, ale nie tylko.
  • Jest współautorką pierwszych polskich przejść wielu ekstremalnych dróg w Alpach, w środkowej Norwegii i za kołem podbiegunowym.
  • Ma na swoim koncie m.in.: cztery drogi na północnej ścianie Grandes Jorasses (w tym Manitua (6a, M6, A3, 1100m) i Filar Walkera (zimą, M7, A0, 1200m)), jedyną Polką, która przeszła dwie drogi na Grandes Jorasses; pierwsze zimowe przejście Costa Brava na ścianie Mongejury w dolinie Romsdal; pierwsze powtórzenie rosyjskiej hakowej drogi 600-metrową ścianą Helvetestinden na Lofotach; 300-metrową drogę w masywie Mount Maudit.
  • Wspólnie z Iloną Gawędą przeszły drogę Direttissima Gabbarou-Long na Czerwonym Filarze Brouillard w masywie Mont Blanc.
  • Jest jedyną Polką, która zdobyła Eiger środkiem jego północnej ściany Drogą Hackmaira (M5, A0, 1800m), – w 1973 roku lewy skraj ściany przeszły Wanda Rutkiewicz, Danuta Gellner-Wach i Stefania Egierszdorff.
  • Stanęła również na: Mont Blanc, Mount Kenya, Kilimandżaro, Elbrus, Aconcagua, Chan Tengri, Pik Korżeniowskiej.
  • Samotnie pokonała 650-metrową hakową linię Virginia (A3, 5.7) na El Capitanie – to najtrudniejsza droga bigwallowa w historii pokonana samotnie przez Polkę.

https://youtu.be/j4Zr26-i0Lw


Jeśli spodobał Ci się mój film, to proszę zostaw na YouTubie łapkę w GÓRĘ i komentarz

Zachęcam też do subskrybowania kanału Kobieta Górom, aby być na beiżąco.

Lubisz mój blog, podobają Ci się moje LIVE’y?
Możesz zarówno blog, jak i kanał na You Tubie objąć patronatem, więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://patronite.pl/kobietagorom

Dodaj komentarz